Radôstka, okres Čadca

Pozemok so starším domom na rekonštrukciu v Radôstke

Cena: Rezervované
  • Predaj Pozemok
  • Energetický certifikát nemá
  • Úžitková plocha 1 534 m2
  • Plocha pozemku 1 534 m2

Informácie o ponuke č. 1078

Ponúkame na predaj starší rodinný dom na peknom mieste s pozemkom o rozlohe 1534 m2. Dom sa nachádza v zastavanom území obce Radôstka v miestnej osade U Repky. V okolí sa nachádzajú novšie rodinné domy a tiež staršie drevenice. Prostredie je tiché v blízkosti prírody. Lokalita je dostupná po miestnej asfaltovej komunikácii so zimnou údržbou.

Obec Radôstka sa vyznačuje krásnou Kysuckou prírodou s výbornými podmienkami na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie a pod. Nachádza sa v mikroregióne Bystrická dolina s mnohými turistickými atrakciami ako napríklad Slovenský orloj v Starej Bystrici alebo Historická lesná úvraťová železnica vo Vychylovke. Pre lyžiarov sú v dosahu lyžiarske strediská Oščadnica – Veľká Rača, Terchová – Vrátna, prípadne Oravská Lesná.

Vek domu je približne 70 rokov. Jedná sa o drevený dom s vonkajšou omietkou. Súčasný stav domu vyžaduje kompletnú rekonštrukciu, vrátane ekologickej likvidácie eternitovej strechy. Výhodou je výborná kamenná pivnica pod domom, ktorú je možné zachovať aj v prípade totálnej rekonštrukcie domu. Dom je napojený na elektrinu 240 V aj 400 V. Voda je z miestneho rezervoáru. Zavedený je plyn. Na pozemku je príprava na napojenie k verejnej kanalizácii.

Na pozemku sa nachádza tiež rozľahlá hospodárska budova. Tá pozostáva z humna a stodoly. Humno je prevažne drevenej konštrukcie s tehlovými nosnými piliermi. Stodola je murovaná.

Pozemok je vzhľadom na dispozíciu súčasných stavieb otvorený na východnú a južnú stranu. Predná časť pozemku je prevažne rovinatá, záhrada je mierne svahovitá. Celková výmera je 1534 m2. Svojimi rozmermi a tvarom spĺňa predpoklady aj na umiestnenie viacerých rekreačných objektov.

Na budovu nie je vyhotovený energetický certifikát.

Uvedená cena nehnuteľnosti zahŕňa všetky náklady súvisiace s prevodom nehnuteľnosti, katastrálne a notárske poplatky.

Mám záujem
o túto nehnuteľnosť
finančný a realitný agent, Mgr. Róbert Kubala, RSc.
Mgr. Róbert Kubala, RSc.
Napísať správu agentovi

Dalšie zaujímavé nehnuteľnosti

Výber podobných nehnuteľností

Máte záujem o túto
nehnuteľnosť?
AGENT.SK, s. r. o. je licencovaná realitná kancelária, ktorá je členom Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, Realitnej únie Slovenskej republiky a Združenia realitných kancelárií Slovenska.

Spoločnosť je tiež registrovaným finančným agentom v Národnej banke Slovenska, pod registračným číslom 127418. Profesionálne služby, so špecializáciou na realitnú činnosť a finančné sprostredkovanie, poskytuje od roku 2006.
AGENT.SK je členom Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska AGENT.SK je licencovaná realitná kancelária AGENT.SK je členom Realitnej Únie SR AGENT.SK je členom Združenia realitných kancelárií Slovenska