Radôstka, okres Čadca

Pozemok so starším domom na rekonštrukciu v Radôstke

Cena: Predané
  • Predaj Pozemok
  • Energetický certifikát nemá
  • Úžitková plocha 1 534 m2
  • Plocha pozemku 1 534 m2

Informácie o ponuke č. 1078

Ponúkame na predaj starší rodinný dom na peknom mieste s pozemkom o rozlohe 1534 m2. Dom sa nachádza v zastavanom území obce Radôstka v miestnej osade U Repky. V okolí sa nachádzajú novšie rodinné domy a tiež staršie drevenice. Prostredie je tiché v blízkosti prírody. Lokalita je dostupná po miestnej asfaltovej komunikácii so zimnou údržbou.

Obec Radôstka sa vyznačuje krásnou Kysuckou prírodou s výbornými podmienkami na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie a pod. Nachádza sa v mikroregióne Bystrická dolina s mnohými turistickými atrakciami ako napríklad Slovenský orloj v Starej Bystrici alebo Historická lesná úvraťová železnica vo Vychylovke. Pre lyžiarov sú v dosahu lyžiarske strediská Oščadnica – Veľká Rača, Terchová – Vrátna, prípadne Oravská Lesná.

Vek domu je približne 70 rokov. Jedná sa o drevený dom s vonkajšou omietkou. Súčasný stav domu vyžaduje kompletnú rekonštrukciu, vrátane ekologickej likvidácie eternitovej strechy. Výhodou je výborná kamenná pivnica pod domom, ktorú je možné zachovať aj v prípade totálnej rekonštrukcie domu. Dom je napojený na elektrinu 240 V aj 400 V. Voda je z miestneho rezervoáru. Zavedený je plyn. Na pozemku je príprava na napojenie k verejnej kanalizácii.

Na pozemku sa nachádza tiež rozľahlá hospodárska budova. Tá pozostáva z humna a stodoly. Humno je prevažne drevenej konštrukcie s tehlovými nosnými piliermi. Stodola je murovaná.

Pozemok je vzhľadom na dispozíciu súčasných stavieb otvorený na východnú a južnú stranu. Predná časť pozemku je prevažne rovinatá, záhrada je mierne svahovitá. Celková výmera je 1534 m2. Svojimi rozmermi a tvarom spĺňa predpoklady aj na umiestnenie viacerých rekreačných objektov.

Na budovu nie je vyhotovený energetický certifikát.

Uvedená cena nehnuteľnosti zahŕňa všetky náklady súvisiace s prevodom nehnuteľnosti, katastrálne a notárske poplatky.

Mám záujem
o túto nehnuteľnosť
finančný a realitný agent, Mgr. Róbert Kubala, RSc.
Mgr. Róbert Kubala, RSc.
Napísať správu agentovi

Ďalšie zaujímavé nehnuteľnosti

Výber podobných nehnuteľností

Máte záujem o túto
nehnuteľnosť?
AGENT.SK, s. r. o. je licencovaná realitná kancelária, ktorá je členom Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, Realitnej únie Slovenskej republiky a Združenia realitných kancelárií Slovenska.

Spoločnosť je tiež registrovaným finančným agentom v Národnej banke Slovenska, pod registračným číslom 127418. Profesionálne služby, so špecializáciou na realitnú činnosť a finančné sprostredkovanie, poskytuje od roku 2006.
logo NARKS logo LRK logo Realitneá Únia SR logo Združenie realitných kancelárií Slovenska