Mojtín, okres Púchov

Predaj rodinného domu s rozľahlým pozemkom v Mojtíne

Cena: Predané
  • Predaj Rodinný dom
  • Počet podlaží 2
  • Energetický certifikát nemá
  • Úžitková plocha 250 m2
  • Zastavaná plocha 200 m2
  • Plocha pozemku 1 994 m2

Informácie o ponuke č. 1134

Ponúkame exkluzívne na predaj čiastočne podpivničený rodinný dom s podkrovím a hospodárskym objektom. Stavby sú umiestnené na rozľahlom pozemku v krásnom, tichom, čistom a zdravom prostredí obce Mojtín.

Pozrite si 3D virtuálnu prehliadku (v ktorej máte možnosť vidieť aj pivničku pod kuchyňou, izbu v podkroví a vnútro hospodárskeho objektu), videoprehliadku, fotografie a ďalšie informácie o predaji. Následne kontaktujte nášho realitného agenta, ktorý s vami ochotne vykoná osobnú obhliadku.

3D virtuálna prehliadka

Videoprehliadka

Aktivujte si cez YouTube a Facebook upozornenia na naše nové videá a príspevky.

Pozemok s celkovou výmerou 1994 m2 je mierne svahovitý a oplotený s osadenou vstupnou bránou. Dispozícia rodinného domu ponúka na 1. podlaží zádverie s úložným priestorom, 2 obytné izby, kuchyňu, chodbu, kúpeľňu s rohovou vaňou a sprchovým kútom, a samostatnú toaletu.

Rodinný dom (obývacia izba s kúpeľňou a toaletou - viď pôdorys) bol postavený z kameňa v roku 1944. Následne v 80 rokoch bola k domu zrealizovaná prístavba (predsieň, kuchyňa a spálňa). V rokoch 1993-1994 bola zrealizovaná výmena elektrických rozvodov a dostavba podkrovia.

Kuchyňa je čiastočne podpivničená. Zo stropu 1. podlažia vedie vchod do obytného podkrovia s balkónom, ktoré je iba čiastočne zrekonštruované a je vhodné ho stavebne doupraviť. Na streche je položený strešný asfaltový šindeľ, tzv. kanadský šindeľ. Fasáda domu je pripravená na náter fasádnej omietky.

Pri vstupe do rodinného domu sa nachádza krytá terasa. Z obývacej izby, vedľa krbových keramických kachiel, je východ na pripravenú budúcu terasu. Rodinný dom je čiastočne zrekonštruovaný. Osadené sú drevené okná a drevené vstupné dvere.V kuchyni sa nachádza pôvodný kuchynský sporák na tuhé palivo s pieckou a tiež elektrický sporák s elektrickou rúrou.

Do domu a hospodárskeho objetku je zavedná elektrina 220/380V a dodávateľ elektrickej energie je Stredoslovenská energetika. Vodu do domu dodáva Považská vodárenská spoločnosť, pričom ohrev vody je riešený prostredníctvom elektrického ohrievača. Betónová šachta na prívod vody je umiestnená vedľa domu. Na pozemku sa nachádza žumpa. Odvoz separovaného odpadu zabezpečuje obec Mojtín.

Hospodársky objekt sa aktuálne využíva ako kôlňa a skladový priestor. Na streche je položená plechová strešná krytina. Zavedená je doň elektrina a nájdete v ňom aj zabudovaný komín, na ktorý je možné pripojiť krb. Na obe stavby je vypracovaná architektonická štúdia, pričom hospodársky objekt by mohol byť využívaný aj ako obytná jednotka.

Na pozemku, v mierne svahovitej časti, sa nachádza aj vonkajšia podzemná záhradná pivnica, vhodná na uskladnenie ovocia, zeleniny či vína. Vysadené sú rodiace ovocné stromy, okrasné dreviny, kríky, kvety, bylinky a tiež voľne rastúce chránené rastliny. Príjazd k pozemku je po asfaltovej komunikácii. Prístup autom je až na pozemok s dostupnosťou k obom budovám.

Výhodou kúpy tejto nehnuteľnosti je najmä súkromie, ktoré ponúka. Je v dohľade od ostatných domov a chát, ale v žiadnom priamom susedstve či radovej zástavbe. Nachádza sa v krásnej prírode a čistom prostredí s bohatou a vzácnou faunou a flórou. Nehnuteľnosti sa nachádzajú v chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy s najvyšším stupňom ochrany.

Obec Mojtín sa nachádza v nadmorskej výške 636 m nad morom a vedie do nej novozrekonštruovaná prístupová cesta z obce Pružina. Ošetrená bola aj skala nad pôvodnou cestou z Belušských Slatín, ktorá je taktiež zrekonšturovaná.

V obci Mojtín sa nachádza základná občianska vybavenosť a to: zastávky SAD, obchod, pošta, penzión s reštauráciou, obecný úrad s kultúrnym domom, športová klubovňa, futbalové ihrisko, fara a rímskokatolícky kostol sv. Cyrila a Metoda.

Obec Mojtín preslávil najmä Ladislav Škultéty-Gábriš, ktorý je považovaný vo vojenskej histórii za najstaršieho vojaka sveta. Bojoval desaťročia v armáde habsburských panovníkov, nazývaný aj ako "cisársky večný vojak". Jeho socha je umiestnená v obci.

Lokalita ponúka veľa príležitosí pre relax a športové vyžitie. Vyznačuje sa ako významná jaskyniarska oblasť so známou Májovou priepastnou jaskyňou, Jaskyňou na Rúbani, prírodnou pamiatkou Jaskyňou Babirátkou. Tiež Mojtínskou jaskyňou, ktorá bola v minulosti vysvätená. Tá ukrýva s krasovými útvarmi aj sochu sv. Jozefa v životnej veľkosti.

Z Mojtína sa dostanete aj do ostatných okolitých jaskýň, ako aj na najvyšší vrch Strážov a dolomitový vrch Ostrá Malenica. Turistickými trasami sa dostanete aj do Zliechova, k Jazierku lásky a k prameňu Mazáčka s liečivou vodou. Tiež na Palúch aj Červenú skalu. Okolitá príroda je vhodná na hubárčenie, pričom turistické trasy sú vhodné aj na cykloturistiku.

V obci sa nachádza aj lyžiarske stredisko Ski Mojtín, ktoré už aktuálne nie je v prevádzke. V letnom období sa v ňom každoročne organizuje Festival Končiny. V okolí sa nachádzajú aj ďalšie lyžiarské strediská ako Javorinka v Čičmanoch alebo Homôlka vo Valaskej Belej. Horolezecká oblasť v okolí s najužším kaňonom Manínska tiesňava sa nachádza v Považskej Bystrici.

Smerom do Žiliny, kúsok po diaľnici, sa dostanete k Fatre, Terchovej a Janošíkovým dieram. Z Mojtína sa dostanete autom na kúpele Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach za zhruba 40 minút a do Rajeckých Teplíc napr. do SPA Aphrodite za cca 1 hodinu.

Okolité obce Mojtína sú napríklad Beluša, Košeca, Ladce, Zliechov, Pružina. Neďaleko sa nachádza aj známa obec Čičmany s unikátnou architektúrou, ktorej dolná časť obce bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Mesto Púchov sa nachádza asi 20 minút jazdy autom a ďalej z mesta Púchov je to zhruba 25 minút jazdy autom na hranice s Českou republikou.

Kúpu nehnuteľností je možné financovať úverom na bývanie, ktorý vám bezplatne vybaví náš finančný agent. Spolupracujeme so všetkými bankami a preto vám pripravíme úverové ponuky s výhodnými podmienkami.

Náklady súvisiace s prevodom nehnuteľnosti, katastrálne (návrh na vklad vlastníckeho práva štandardné podanie) a notárske poplatky (overenie podpisov), sú v réžii realitnej kancelárie. Kontaktujte nášho realitného agenta ešte dnes. Ochotne vám poskytne ďalšie informácie a vykoná s vami osobnú obhliadku nehnuteľnosti, ktorú odporúčame.

Mám záujem
o túto nehnuteľnosť
Róbert Posolda, RSc., riaditeľ spoločnosti a realitný agent
Róbert Posolda, RSc.
Napísať správu agentovi

Ďalšie zaujímavé nehnuteľnosti

Výber podobných nehnuteľností

Máte záujem o túto
nehnuteľnosť?
AGENT.SK, s. r. o. je licencovaná realitná kancelária, ktorá je členom Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, Realitnej únie Slovenskej republiky a Združenia realitných kancelárií Slovenska.

Spoločnosť je tiež registrovaným finančným agentom v Národnej banke Slovenska, pod registračným číslom 127418. Profesionálne služby, so špecializáciou na realitnú činnosť a finančné sprostredkovanie, poskytuje od roku 2006.
logo NARKS logo LRK logo Realitneá Únia SR logo Združenie realitných kancelárií Slovenska